TOP 10: Prezenty dla dzieci na Święta

Niedługo Święta i czas prezentów 😊 Zabawek dostępnych na rynku jest mnóstwo, dzieci oczywiście chciałyby wszystko co znajdzie się w zasięgu wzroku, a wszechobecne reklamy promujące konkretne nowości, wcale nie pomagają w wyborze.

 

Dzieci wyczekują prezentów, a my zastanawiamy się co kupić, by nasza pociecha była szczęśliwa, radosna, ale także by zabawka była znośna budżetowo i coś jeszcze dziecku poza świetną zabawą dała.

 

Jak zatem w gąszczu tysiąca zabawek wybrać tą właściwą? Chcemy zabawek porządnych, bezpiecznych, atrakcyjnych cenowo i edukacyjnych. Czy da się połączyć te cechy?

 

Razem z Fabryką Naukowców na podstawie wieloletniej pracy z dziećmi wybraliśmy 10 prezentów, które z pewnością zachwycą dziecko, ale jednocześnie pomogą mu rozwijać różne umiejętności, pogłębią jego wiedzę, horyzonty lub zainteresują światem nauki. Wybrane zabawki są z różnych półek cenowych, skierowane zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Większość zdobyła uznanie dzieci i rodziców, otrzymując tytuł „Zabawki Roku” w kategorii zabawek kreatywnych. Kolejność jest losowa, zapraszamy do lektury!

 

 

1. SŁOMKI KONSTRUKCYJNE - BAMP

To niewątpliwie nasz HIT! Plastikowe słomki i krzyżyki do ich łączenia. Tylko i aż tyle. Słomki umożliwiają tworzenie konstrukcji przestrzennych, dużo większych od „budowniczych”. Dzieci mogą budować całe domki, wysokie wieże, bramy. Zabawka bardzo prosta i intuicyjna a przy tym niesamowicie rozwijająca wyobraźnię przestrzenną i umiejętności konstrukcyjne. 

 

           

 

Zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, w zależności od ilości posiadanych słomek i łączników, w jednym czasie może się nią bawić nawet kilkanaście dzieci. Słomki wykonane są z wysokiej jakości materiałów, są bardzo wytrzymałe i odporne na wygięcia.

 

           

Zestawy różnią się jedynie ilością elementów (od 200 do 1000 szt.) i pojemnikiem do przechowywania.

Dostępne zestawy -> sprawdź

 

2. BUNCHEMSY

Znacie rzepy (w niektórych rejonach Polski zwane dziadami)? Te kulki, które zerwane z krzaków chętnie przyczepiają się do ubrań? A gdyby te rzepy były wielokrotnego użytku, kolorowe i z przeróżnymi dodatkami? I zamiast do rzucania w kogoś, służyły do stworzenia czegoś konstruktywnego? Tak powstały bunchemsy! Wykonane z tworzywa sztucznego przyczepiają się tylko do siebie, zachowują swój kształt do momentu rozczepienia, później można je łączyć ponownie. W zestawach znajdziemy mnóstwo dodatków tj. uszy, oczy, wąsy, które pozwolą stworzyć przeróżne postaci, a jeśli dodamy do tego wibrującą kule (w wybranych zestawach) nasza postać będzie skakać! Dzięki specjalnej walizce, w której można przechowywać rzepy, zestaw sprawdza się idealnie w podróży i zajmuje dzieci na długie godziny!

Fanom technologii rekomendujemy Bunchems - Drukarka 3D - możliwość "masowej" produkcji kolorowych postaci. Wystarczy ułożyć rzepy w odpowiedniej kolejności (jest specjalna instrukcja), załadować tackę i postać gotowa!

      

Dostępne zestawy -> sprawdź

 

3. HEXBUGI

Jeśli dziecko interesuje się robotami i nie przerażają go robale, to hexbugi to coś idealnego. Małe, kolorowe robociki, działające automatycznie np. larwa, która wyposażona w czujnik podczerwieni będzie omijała przeszkody, albo sterowane za pomocą pilota, podążające za wskazaniami dziecka.

Roboty wykonane są z przeźroczystego plastiku, dzięki czemu dziecko widzi większość mechanizmów znajdujących się w robocie i może obserwować np. ruch kół zębatych. Jeżeli Twoje dziecko marzy o rybkach, to firma Hexbug także przychodzi z pomocą, wydając serię aquabotów. Wśród nich znajdziemy przepiękne i bardzo realistyczne meduzy, koniki morskie, rybki a także ryby sterowane pilotem, które urozmaicą i zachęcą do kąpieli każde dziecko.

       

 

Dostępne Hexbugi -> sprawdź

 

4. PIASEK KINETYCZNY

 

Z czym się kojarzy piasek? No właśnie! Lato, wakacje, słońce woda… Teraz przyjemne chwile mogą nam towarzyszyć przez cały rok! Specjalny magiczny piasek (bo jak twierdzi producent 98% zawartości opakowania to piasek, a pozostałe 2% to magia), który ma wszystkie najlepsze cechy prawdziwego, a w dodatku nie brudzi i nie wysycha. Możemy bawić się nim przez cały rok zarówno w domu, ale także na dworze. Zabawy piaskiem, przesypywanie, ugniatanie, formowanie wspierają rozwój motoryki małej. Dodatkowo występuje w przeróżnych kolorach, nawet brokatowych. W zestawach znajdują się specjalnie dobrane foremki, dzięki którym do naszej zabawy możemy wprowadzić konkretny kontekst i motyw. Piasek przeznaczony dla dzieci od 3 roku życia, jest w pełni bezpieczny, posiada wszystkie niezbędne atesty.

Gwarantujemy, że jak dzieci pójdą spać, piasek będzie towarzyszył Wam do późna. Niesamowicie relaksuje i jest świetnym kompanem wieczornych seansów filmowych.

   

Dostępne zestawy piasku kinetycznego -> sprawdź

 

5. VEX ROBOTIC

Zestawy Vex to już wyższa szkoła jazdy dla przyszłych, młodych inżynierów. Maszyny inspirowane są przełomowymi urządzeniami medycznymi, starożytnymi wynalazkami (katapulta, śruba Archimedesa, kusza). Maszynę budujemy według instrukcji (elementy podobne do Lego Technic) – z każdego zestawu można zbudować 3 różne maszyny z instrukcji lub spróbować zbudować własną, niepowtarzalną konstrukcję (można połączyć elementy z innymi zestawami Vex). Gotowe? Wprawiamy w ruch maszynerię ręcznie z użyciem korbki lub za pomocą silnika (osobny zestaw) i możemy przyglądać się działaniu przekładni zębatych, sprzęgła cardana, układom mechanicznym widłowym i ślimakowym przenoszącym kulki. Zabawka polecana także starszym użytkownikom, zwłaszcza studentom nauk technicznych, do zobrazowania działania przeróżnych układów mechanicznych, a zamieszczone na opakowaniu wzory pozwolą skutecznie utrwalić wiedzę.

      

 Dostępne zestawy VEX Robotic -> SPRAWDŹ

 

6. KLOCKI PLUS- PLUS

Zabawka, która ma same plusy! Niektórzy twierdzą, że klocki plus plus są lepsze od Lego. Dlaczego? Każdy klocek ma ten sam kształt, różnią się jedynie kolorami. Ta prostota pozostawia całość tworzenia w rękach dzieci. Klocki niesamowicie pobudzają kreatywność. Pozwalają na tworzenie zarówno obrazów płaskich (coś na kształt mozaik) ale także można tworzyć konstrukcje przestrzenne. Występują w różnych kolorach (można dokupić dowolny kolor). W sprzedaży, poza klasycznymi pudłami z klockami, są także tematyczne z dobranymi instrukcjami, które wprowadzą dziecko w świat tworzenia z plus-plusów. Klocki występują w dwóch rozmiarach, Mini i Midi, dedykowane dla młodszych dzieci, ale starsze też je uwielbiają, bo mogą budować dużo większe i stabilniejsze konstrukcje. Te duńskie klocki - wystarczająco twarde by utworzyć konstrukcje i na tyle miękkie by były wygodne i przyjazne w małych rączkach.

 

 Dostępne zestawy klocków PLUS - PLUS -> SPRAWDŹ

 

7. KLOCKI MAGNETYCZNE - SUPERMAG

Dzieci są zafascynowane otaczającymi nas zjawiskami fizycznymi. Czyje dziecko choć raz spędziło trochę czasu przed lodówką przyczepiając i ściągając przeróżne magnesy? A później sprawdzało czy magnes także będzie się trzymał na meblach, ścianie czy oknie? klocki magnetyczne to system patyczków i kulek, które w bardzo łatwy sposób łączą się z sobą za pomocą oddziaływania pola magnetycznego. Dzieci mogą tworzyć różnorodne formy geometryczne i próbować wprawić je w ruch. Klocki występują w różnych kolorach, począwszy od kolorów podstawowych, przez różowe, pastelowe, metaliczne, na świecących w ciemności kończąc. Do każdego zestawu dołączona jest instrukcja, by zainspirować i pokazać możliwości zestawów, ale z doświadczenia wiemy, że najlepsza zabawa rozpoczyna się wtedy, gdy instrukcja idzie na bok!

 

   

 

Dostępne zestawy Supermag -> SPRAWDŹ

 

8. KLOCKI LEGO

Czy komuś trzeba je przedstawiać? Czy można napisać coś nowego, co jeszcze nie zostało napisane? Hmmm …. chyba nie. Klasyka. Klocki, które są z nami od lat i to nie tylko dlatego, że firma jest na rynku od 1932 roku, ale także dlatego, że ich jakość jest na najwyższym możliwym poziomie (i tutaj Lego bije tańszą konkurencję na głowę)! Klocków Lego się nie wyrzuca. Są przekazywane kolejnym pokoleniom, dzieciom w rodzinie lub w ostateczności odsprzedawane (i także na rynku wtórnym utrzymują wysoką cenę). Klocki wrzucamy do worka na bieliznę, lub mniejsze elementy do poszwy na poduszkę i pierzemy, po czym wyglądają jak nowe. Budowa z klocków Lego zgodnie z instrukcją pozwala rozwijać w dzieciach umiejętność zapamiętywania, rozpoznawania kształtów, wyobraźni przestrzennej, budowa bez instrukcji pobudza wyobraźnię i kreatywność.

 

   

Dostępne zestawy klocków LEGO -> SPRAWDŹ

 

9. KORALIKI PRYSKANE LUB PRASOWANE

Nowe, ciekawe spojrzenie na mozaikę! Koraliki pozwalają tworzyć płaskie ozdoby, biżuterię, dekoracje pokoju. Na specjalnych szablonach układa się mozaikę i za pomocą żelazka lub wody (w zależności od rodzaju) utrwala projekt. Można stworzyć dowolny projekt lub posłużyć się gotowymi szablonami dołączonymi do zestawów m.in.: konie, motyle, świecące w ciemności, a także ulubione postaci z bajek (Star Wars, Frozen, Dory).

   

Dostępne zestawy koralików pryskanych Aquabeads -> SPRAWDŹ

Dostępne zestawy koralików prasowanych -> SPRAWDŹ

 

10.KLOCKI MAGNETYCZNE KLIKY

Innowacyjne klocki magnetyczne już dla rocznych dzieci. Dzieci ćwiczą rozpoznawanie kształtów, łączenie, poznają pierwsze układy mechaniczne (np. przekładnie zębate). KLIKY to w 100% bezpieczna zabawka dla najmłodszych. Zaprojektowana tak, aby maluchy mogły ją swobodnie chwytać i łączyć w bardzo łatwy sposób. Zawiera elementy w jasnych i ciepłych kolorach, pozwalające małym dzieciom na budowanie różnych konstrukcji. Produkt jest  bardzo przydatny w edukacji przedszkolnej – uczy dzieci rozpoznawać kształty, kolory oraz cyferki. W  znacznym stopniu przyczynia się do manualnego rozwoju najmłodszych.

  

 

Dostępne zestawy klocków magnetycznych-> SPRAWDŹ

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe